ul. Joanny Żubr 30, 98-300 Wieluń
Rejestracja: 43 843 19 26
603 069 078
Rehabilitacja: 43 650 22 44
661 580 833
Sklep medyczny: 663 470 991
 

Kriochirurgia

Bezbolesna i nieinwazyjna metoda leczenia polegająca na kontrolowanym wymrażaniu zmienionych chorobowo tkanek przy użyciu podtlenku azotu. Wymrażanie niszczy tkanki zmienione chorobowo, przyspieszając proces gojenia nie pozostawiając szpecących blizn. Zabiegi kriochirurgiczne są bardzo bezpieczne, prawie bezbolesne, skuteczne, a możliwość wystąpienia powikłań znikoma.

 

Dermatologia

W dermatologii jest to metoda najczęściej stosowana w leczeniu brodawek skórnych czy kłykcin kończystych w okolicach miejsc intymnych. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jest na ogół bezbolesny. Odczucia w czasie jego trwania sprowadzają się do odczucia chłodu, lekkiego pieczenia i swędzenia. Zabieg jest krótki i może trwać do kilkudziesięciu sekund.

Wskazania:

włókniaki miękkie,
brodawki łojotokowe, przerost gruczołów łojowych,
brodawki wirusowe rąk (tzw. kurzajki), brodawki wirusowe stóp,
brodawki płciowe (kłykciny kończyste), brodawki płaskie,
mięczak zakaźny,

 

Ginekologia

W ginekologii powszechnie stosuje się kriochirurgiczne leczenie ektopii (nadżerki), polipowatych i brodawczakowatych rozrostów śluzówki, ognisk metaplazji z negatywnym wynikiem onkohistologicznym. Prawidłowo przeprowadzony zabieg kriochirurgii jest niemal bezbolesny, a po kilkutygodniowym okresie gojenia nie ma śladu po pierwotnych zmianach chorobowych.
Do zabiegu kwalifikuje lekarz ginekolog, który na konsultacji wyjaśnia proces leczenia i zleca niezbędne badania, które należy wykonać przed zabiegiem. Wykonuje się go zaraz po zakończeniu miesiączki po to by proces gojenia zakończył się przed kolejną. Zabieg trwa od 10 – 20 minut. W trakcie zabiegu czasem może wystąpić uczucie niewielkiego bólu w podbrzuszu spowodowane skurczem mięśnia macicy. Jest to reakcja na niską temperaturę.
Już w pierwszej dobie po zabiegu pojawiają się obfite wodniste upławy, które utrzymują się od 10 do 14 dni. W ciągu tego czasu organizm usuwa martwą tkankę. Przez ten czas trzeba stosować podpaski. W trakcie całego procesu gojenia, który trwa od 3 – 6 tygodni, należy powstrzymać się od współżycia.

 

Laryngologia

Krioablacja, czyli wymrożenie małżowin nosowych, to zabieg, który polega na kriochirurgicznym zmniejszeniu powiększonych małżowin nosowych (konchoplastyka). To bezpieczny i skutecznym sposób zmniejszenia małżowin i tym samym udrożnienia nosa. Warstwa tkanki po wymrożeniu, ulega obumarciu, a następnie złuszczeniu. Pod spodem odbudowuje się zdrowa, prawidłowo funkcjonująca śluzówka. Efekt jest trwały, lepsza drożność nosa utrzymuje się z reguły przez wiele lat. W celu osiągnięcia pożądanego efektu, zabieg należy wykonać od 2 do 4 razy średnio co 2 tygodnie.


Zabiegi wykonują:

dr n. med.

Karolina Malinowska-Łukaszewska

poradnia dermatologiczna

Rejestracja

dr n. med.

Krzysztof Pogoda

poradnia ginekologiczna

Rejestracja

dr n. med.

Dariusz Kaczmarczyk

poradnia laryngologiczna

Rejestracja

NZOZ MEDIHAD
Przychodnia Lekarzy Specjalistów
i Rehabilitacja

ul. Joanny Żubr 30,
98-300 Wieluń

43 843 19 26
603 069 078

Godziny rejestracji:
Pn-Pt: 7⁰⁰ – 18⁰⁰
Sobota: 9⁰⁰ – 15⁰⁰

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Honorujemy ubezpieczenia zdrowotne