ul. Joanny Żubr 30, 98-300 Wieluń
Rejestracja: 43 843 19 26
603 069 078
Rehabilitacja: 43 650 22 44
661 580 833
Sklep medyczny: 663 470 991
 

Pinoterapia

Co to jest pinoterapia?

Pinoterapia  opiera się na neurofizjologii, biomechanice, klasycznej ortopedii i zdobyczach szeroko pojętej terapii manualnej. W aspekcie technicznym pinoterapia to wyjątkowe połączenie tego, co najskuteczniejsze w różnorodnych technikach manualnych, narzędziowych, tworzące kompleksową metodę leczenia. Pinoterapia w obecnym kształcie to nie tylko pinowanie, czyli dosłownie okłuwanie skóry specjalnymi gwoździami, ale także inne różnorodne techniki wykonywane tępymi narzędziami, mobilizacje stawów, czy techniki mięśniowo-powięziowe. Takie holistyczne działanie lokalne oraz globalne daje najlepsze efekty w terapii i nie jest to działanie rutynowe.

 

Jak wygląda terapia?

Terapia polega na stymulacji określonych punktów lub stref na ciele człowieka za pomocą narzędzi (bez przerywania ciągłości skóry), które powodują pobudzenie wybranych ośrodków nerwowych. Dzięki temu układ mięśniowy czy więzadłowy odbiera odpowiednie informacje z mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu. Pinoterapia poprzez odczynowe i/lub odruchowe odwrócenie procesów patologicznych tworzy w organizmie warunki do regeneracji i powrotu do zdrowia.

 

Dla osiągnięcia zamierzonych efektów, w pinoterapii stosuje się specjalnie mosiężne lub coraz częściej stalowe narzędzia – piny i katy. Piny posiadają dwa typy zakończeń – spiczaste i płaskie. Katy natomiast swoim kształtem przypominają tępo zakończone noże.

 

Piny:

 

Katy:

 

 

Dla kogo pinoterapia?

Pinoterapia dedykowana jest pacjentom, którzy zmagają się z ograniczeniami zakresu ruchów w stawach, chorobami układu nerwowego, bólami głowy, migrenami, bólem kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego, neuropatią, stanami pourazowymi i pooperacyjnymi, wadami postawy, bólami mięśniowo-powięziowymi oraz bólami przeciążeniowymi.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • aktywne problemy skórne uniemożliwiające miejscową pracę narzędziową;
  • mechaniczne uszkodzenia skóry grożące zakażeniem;
  • niestabilne złamania unieruchomione tylko opatrunkiem gipsowym;
  • nowotwory;
  • zakażenia tkanek narządu ruchu (w tym borelioza i chlamydioza) są przeciwwskazaniem do pinoterapii w okresach ostrych.

 Zabiegi wykonują:

mgr

Marta Gwóźdź

fizjoterapeuta

Terminy przyjęć:

od poniedziałku do piątku   

Rejestracja

NZOZ MEDIHAD
Przychodnia Lekarzy Specjalistów
i Rehabilitacja

ul. Joanny Żubr 30,
98-300 Wieluń

43 843 19 26
603 069 078

Godziny rejestracji:
Pn-Pt: 7⁰⁰ – 18⁰⁰
Sobota: 9⁰⁰ – 15⁰⁰

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Honorujemy ubezpieczenia zdrowotne