ul. Joanny Żubr 30, 98-300 Wieluń
Rejestracja: 43 843 19 26
603 069 078
Rehabilitacja: 43 650 22 44
661 580 833
Sklep medyczny: 663 470 991
 

Rehabilitacja

NZOZ MEDIHAD od 11 lat świadczy usługi z zakresu fizjoterapii zarówno w ramach NFZ jak i dla Pacjentów prywatnych (rehabilitacja komercyjna). Można u nas skorzystać z rehabilitacji ambulatoryjnej (w przychodni) a także z rehabilitacji domowej. W naszym nowoczesnym, w pełni wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt medyczny, ośrodku zapewniamy szeroki zakres zabiegów, profesjonalną i kompleksową opiekę fizjoterapeutów oraz efektywną rehabilitację.

 

Rehabilitacja NFZ

Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne w ambulatorium i w warunkach domowych wystawia lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), a także inni lekarze ubezpieczenia zdrowotnego, w tym lekarz specjalista w dziedzinie:

 • rehabilitacji medycznej,
 • balneologii i medycyny fizykalnej,
 • reumatologii,
 • neurologii,
 • ortopedii i traumatologii,
 • chirurgii ogólnej.

Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne w ambulatorium i w warunkach domowych jest ważne 30 dni od daty wystawienia. W tym czasie skierowanie musi zostać zarejestrowane w placówce, bez względu na to, kiedy rozpocznie się rehabilitacja. Podczas rejestracji zostaje określony dzień rozpoczęcia rehabilitacji i do tego czasu skierowanie oczekuje w kolejce oczekujących na realizację świadczeń.

Rehabilitacja w warunkach domowych w ramach NFZ przeznaczona jest dla pacjenta, który nie porusza się samodzielnie i nie ma możliwości dotarcia do placówki rehabilitacyjnej, która udziela świadczeń w trybie ambulatoryjnym. Realizowana jest u chorych z zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi:

 • ogniskowymi uszkodzeniami mózgu (stany po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach) w okresie do 12 miesięcy od dnia   powstania ogniskowego uszkodzenia mózgu,
 • ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego – 5 stopień w skali oceny stopnia niepełnosprawności (tzw. skala oparta na skali Rankina) – nie dotyczy dzieci do 18 roku życia,
 • uszkodzeniem rdzenia kręgowego w okresie do 12 miesięcy od dnia powstania uszkodzenia,
 • chorobami przewlekle postępującymi, a w szczególności: miopatiami, chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, procesami demielinizacyjnymi, kolagenozami, przewlekłymi zespołami pozapiramidowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów,
 • chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych oraz po zabiegach endoprotezoplastyki stawu, w okresie do 6 miesięcy od dnia wykonania operacji,
 • złamaniami, obrażeniami i amputacjami kończyn dolnych – w okresie do 6 miesięcy od dnia złamania, obrażenia lub amputacji, osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

Rehabilitacja komercyjna

Wszystkich Państwa, którzy chcieliby skorzystać z usług rehabilitacji komercyjnej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub bezpośrednio w przychodni. Możecie Państwo liczyć na naszą fachowość i doświadczenie, krótkie terminy realizacji, konkurencyjne ceny oraz rabaty.

Serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy.