ul. Joanny Żubr 30, 98-300 Wieluń
Rejestracja: 43 843 19 26
603 069 078
Rehabilitacja: 43 650 22 44
661 580 833
Sklep medyczny: 663 470 991
 

Poradnia laryngologiczna


prof. dr hab. n. med.

Ewa Niebudek - Bogusz

specjalista otolaryngolog, otolaryngolog dziecięcy, audiolog i foniatra, audiolog i foniatra dziecięcy

- Oddział Kliniczny Otiatrii, Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi

Jest jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Audiologii i Foniatrii, od 2006 roku pełni funkcję sekretarza jego zarządu. Członek Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów i Chirurgów Głowy i Szyi. Autorka wielu polskich i anglojęzycznych prac naukowych oraz ogólnopolskich programów profilaktycznych dotyczących zaburzeń głosu. Wykładowca na licznych konferencjach krajowych i zagranicznych oraz kursach szkoleniowych dla lekarzy.
W praktyce klinicznej stosuje holistyczne podejście do pacjenta. Sposób kompleksowego postępowania w chorobach krtani prezentuje na licznych wykładach i kursach dla lekarzy, wokalistów, fizjoterapeutów i logopedów. Prowadziła także serię ogólnopolskich programów badawczych ukierunkowanych na profilaktykę zaburzeń głosu u profesjonalistów. Kompetencje swe uaktualnia na światowych i europejskich kongresach (PEVOC, UEP, COMET). Staże zagraniczne odbyła m.in w Klinice Otolaryngologicznej Uniwersytetu im. Semmelweisa w Budapeszcie, Klinice Głosu Uniwersytetu UCL w Londynie oraz w Klinice Audiologii i Foniatrii Charite w Berlinie. Aktualnie prowadzi badania naukowe dotyczące zastosowania innowacyjnych technik instrumentalnych w diagnostyce krtani, których wyniki są przedstawiane na międzynarodowych konferencjach oraz publikowane w naukowych czasopismach, głównie anglojęzycznych.

- Diagnostyka i terapia chorób laryngologicznych
- Diagnostyka i terapia chorób zaburzeń głosu, mowy i narządu równowagi.
- Holistyczne postępowanie z zaburzeniach głosu o różnym podłożu, mi. zawodowym.
- Rehabilitacja głosu w schorzeniach krtani z uwzględnieniem korekcji emisji głosu.
- Kwalifikacja foniatryczna do zawodów wymagających dobrej jakości głosu, czyli tzw. profesjonalistów głosowych: wokalistów, aktorów, prezenterów.

Terminy przyjęć:

24.08.2024sobota

Najbliższy możliwy termin wizyty:

24.08.2024

Rejestracja

dr n. med.

Dariusz Kaczmarczyk

specjalista otolaryngolog, specjalista laryngologii onkologicznej, lekarz medycyny estetycznej

- Ordynator Oddziału Laryngologii Onkologicznej - Kliniki Nowotworów Głowy i Szyi Regionalnego Ośrodka Onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi

Najbliższy możliwy termin wizyty:

brak

Rejestracja

NZOZ MEDIHAD
Przychodnia Lekarzy Specjalistów
i Rehabilitacja

ul. Joanny Żubr 30,
98-300 Wieluń

43 843 19 26
603 069 078

Godziny rejestracji:
Pn-Pt: 7⁰⁰ – 18⁰⁰
Sobota: 9⁰⁰ – 15⁰⁰

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Honorujemy ubezpieczenia zdrowotne